Mirko Alilovic szenzációs védéseinek, Nagy László és Lékai Máté színvonalas játékának és ellentmondást nem tűrő védekezésének is köszönhetően a Telekom Veszprém nyerte meg a férfi kézilabda Magyar Kupát - 23-21-re győzte le a Vranjes-csapat a MOL-Pick Szegedet tegnap, a debreceni Főnix Csarnokban rendezett fináléban; ezzel már a 27. alkalommal hódították el a trófeát az Építők. Akkor dőlt el a meccs, amikor a második félidőben bár a Szeged több mint másfél percig kettős emberelőnyben játszhatott, ennek ellenére Alilovic két bravúrja mellett Petar Nenadic révén a rekordbajnok szerzett gólt. Áldozattal is járt a siker: várhatóan 3-4 hét kihagyás vár Lékai Mátéra, akinek egy szerencsétlen ütközést követően megsérült a jobb hüvelykujja: az orvosok darabos törést állapítottak meg, már meg is műtötték a klasszis irányító kezét. A kiírás bronzérmét a Balatonfüred szerezte meg, miután 31-25-re legyőzte a Csurgót - 2010 és ’16 után harmadszor végeztek a kupasorozat harmadik helyén Fazekas Nándorék. (Fotó: handballveszprem.hu)